8.2 C
Brno
Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůBydlení3 kroky k reprezentativní předsíni

3 kroky k reprezentativní předsíni

První, co uvidíte vy a vaši hosté, když vejdete do vaší domácnosti je předsíň. O to víc je třeba klást důraz na její vizuál. Poradíme vám tři kroky, díky kterým dosáhnete „wau efektu“.

Při zařizování bydlení je předsíň asi to poslední na co při plánování myslíte. Opak je však pravdou. Jelikož je to první místnost, kterou všichni v rámci vašeho domova uvidí, měla by splňovat nějaká specifika, která z ní udělají reprezentativní prostor. Základními pravidly, kterými se na začátek můžete nechat vést je světlost, čistota a funkčnost. Pokud si s tím nevíte rady, inspirujte se našimi tipy. Pamatujte, předsíň prozradí o vás jedině to, co vy dovolíte.

Myslete prakticky
Jako první uvažujte nad dostatkem úložného prostoru. Pokud pracujete s větší místností, klidně využijte možnosti vestavěných skříní na míru, které využijete primárně jako šatník.

Umíte si tak vybrat design, který vám hned padne do oka a bude ladit se zbytkem interiéru. Skryjete tam vše, co nechcete, aby vaše návštěva viděla a potřebné věci máte okamžitě po ruce. V případě, že nemáte velké dispoziční možnosti, nezbytností každé předsíně je polička na boty a ramínková stěna. Nezapomínejte ani na zrcadlo, do kterého se každý den usmějete a začnete ráno s pozitivní energií.

Zútulněte prostor
Když bude nábytek na svém místě, je třeba předsíň pěkně zútulnit a naladit ji na harmonickou atmosféru.

Toho dosáhnete různými úložnými koši, lucernami, svíčkami, ale klidně využijte vázy se sušenými či živými květinami nebo rodinné fotografie, které hned prozradí, kdo v bytě bydlí.

Udržujte vůni a čistotu
Do předsíně si nosíme nejvíce špíny z vnějšího prostředí. Proto je důležité dbát na hygienu tohoto prostoru, abyste si to nepřenesli do ostatních pokojů. Přijedete-li domů ve špinavých botách, ideální je hned si je očistit. Dezinfekcí podlahy zase předejdete rozšiřování různých bakterií. Pokud nejste zrovna milovníky pořádku, v tomto příspěvku najdete tipy, jak si uklidit domácnost. Uvidíte, možná se z toho stane vaše oblíbená domácí činnost.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články