20.9 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024
DomůDnesAmerická Sněmovna reprezentantů zakázala TikTok na svých digitálních zařízeních

Americká Sněmovna reprezentantů zakázala TikTok na svých digitálních zařízeních

Američtí zákonodárci předložili i návrh na úplné zakázání aplikace na celém území federace.

Administrativa Sněmovny reprezentantů – dolní komory Kongresu Spojených států – zakázala v úterý na svých digitálních zařízeních využívat populární čínskou sociální síť TikTok. TASR zprávu převzala z agentury Reuters.

TikTok je podle šéfa administrativy Sněmovny reprezentantů považován za \“vysoce rizikový z více bezpečnostních důvodů\“, proto nařídil všem poslancům a zaměstnancům Sněmovny, aby je ze svých pracovních mobilních zařízení či počítačů vymazali.

Toto nové nařízení je v souladu s nedávnými kroky americké vlády zaměřenými na zakázání používání TikToku na vládních digitálních zařízeních. Devatenáct amerických států do minulého týdne alespoň částečně zablokovalo aplikaci ze státem spravovaných zařízení kvůli obavám, že by čínská vláda mohla prostřednictvím TikToku sledovat Američany a cenzurovat obsah.

I nový návrh zákona o státním rozpočtu, který už musí před uvedením v platnost podepsat jen americký prezident Joe Biden, zakazuje používání TikToku na všech zařízeních spravovaných státem. Američtí zákonodárci předložili i návrh na úplné zakázání aplikace na celém území federace.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články