13.3 C
Brno
Neděle, 26 května, 2024
DomůRady a NávodyNaplánujte si správné osvětlení v domácnosti. Rychle a jednoduše!

Naplánujte si správné osvětlení v domácnosti. Rychle a jednoduše!

Zajistit správné osvětlení v domácnosti je docela věda. Nevíte se s tím pohnout dál? Poradíme vám, jaké kousky se hodí do jednotlivých místností.

Podzim už jasně dává na známost, že noci se prodlužují a dny jsou kratší. Třeba myslet na kvalitní osvětlení, které nejen ušetří váš zrak, ale přinese i teplé světlo do vašeho domova. Výhodou aktuálních trendů je, že v nabídce naleznete nejen funkční, ale i originální svítidla, která oživí váš domov. Jaké kousky ovšem zvolit do jednotlivých místností či na konkrétní aktivity? Inspirujte se našimi radami.

Kuchyňské osvětlení
Kuchyně je místo, kde se tvoří ty nejchutnější dobroty. Vaření už není povinnost jako kdysi. Dnes si z toho dokážete vytvořit zážitkovou aktivitu, do které můžete zapojit i blízké nebo při tom relaxovat. K celkovému dojmu vám přispěje i správné osvětlení, konkrétně závěsné svítidlo či lustr, které jsou nutností v daném prostoru. Podle rozmístění kuchyňské linky se vám sejdou i pomocníci v podobě bodových či nástěnných světel. Zářivé LED osvětlení vám zase pomůže při manipulaci kolem kuchyňské linky. V každém případě vsaďte na teplý tón světla. Nad jídelní stůl volte spíše závěsné svítidlo v designu, jaké náleží ostatním prvkům v dané místnosti.

Jak v obývacím pokoji tak v ložnici
Dokonce iv dětském pokoji. O čem píšeme? O kombinaci svítidel, která každodenně využijete při relaxu, učení, práci či oblíbených činnostech.

Tak jako v kuchyni, zvolte jedno základní horní světlo s teplým odstínem. Někdy se stane, že aktivity vás a vašich dětí se prodlouží do pozdějších večerních hodin nebo si jednoduše jen otevřete vaši oblíbenou knihu. Tehdy by vám měly dělat společnost malé noční, stolní nebo samostatně stojací lampy, které vám správně osvítí to, co potřebujete. Dokonalou atmosféru zase navodí různé světelné řetězy nebo LED lucerny, které můžete rozmístit kdekoli po pokoji.

Zrcátko, kdo je nejkrásnější na světě?
Co se týče plánování koupelny, zpravidla většinou bojujete s její velikostí a rozmístěným jednotlivých kousků zařízení. Při výběru osvětlení myslete na to, aby nezabíralo mnoho místa. Ideálními jsou právě stropní svítidla – jedno základní a více bodových. Nezapomeňte také na zrcadlo. Aktuálně jsou v kurzu LED pásy, které obzvlášť ocení ženy. Při dostatku světla bude jejich příprava, ať už malování nebo úprava vlasů o něco rychlejší.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články