13.3 C
Brno
Neděle, 26 května, 2024
DomůDnesVyužijte dovolenou v zimě na lyžování a získáte následující výhody

Využijte dovolenou v zimě na lyžování a získáte následující výhody

Mnozí ho podceňují, ale právě v zimním období je pohyb důležitější. Vyhneme se tak snáze virům, únavě a nepříjemnému nachlazení, protože tělo je díky fyzické aktivitě prokrveno a dobře připraveno odolávat nechtěným útokům z vnějšího prostředí.

Podmínky pro provádění pohybu jsou však horší. Pokud si ale volné dny po práci vyplníte lyžováním, rezervujete moderní chatu na víkend, dodáte tělu vše, co potřebuje. V našem článku vám prozradíme, proč je lyžování jedním z nejproduktivnějších způsobů fyzické aktivity na čerstvém vzduchu.

Lyžování zlepšuje zdraví
V procesu lyžování se aktivuje průtok krve a dýchání. Při lyžování, jako při každém jiném druhu pohybu, se srdce častěji stahuje, krev rychleji cirkuluje přes cévy, které se zároveň rozšiřují. Dýchání se stává častěji a hlouběji, což znamená, že krev je lépe nasycena kyslíkem a dodává jej do všech orgánů a tkání těla. Příznaky nedostatku kyslíku zmizí a metabolické procesy se zrychlí.

A pokud se o tom chcete přesvědčit „na vlastní kůži“ využijte k získání těchto výhod několikadenního lyžování v krásných Tatrách.

Fyzická aktivita při teplotách pod nulou má navíc otužující účinek, zvyšuje ochranné funkce organismu. Člověk, který se věnuje lyžování, méně chytí nějaké infekce a přece jen onemocní, snáší to tělo bez komplikací a rychle se uzdraví.

Lyžování posiluje všechny svaly
Při lyžování se zapojují do pohybu téměř všechny svalové skupiny, nejen velké, ale také sekundární. V tomto případě maximální zatížení dopadá na svaly dolních končetin – stehna a dolní končetiny, svaly zad, jakož i horní končetiny, pracují o něco méně aktivní.

Takové zatížení svalů vede ke zvýšení jejich tónu. Získávají atraktivní tvar, stávají se silnějšími. Vytrvalost sportovce se zvyšuje. Samozřejmě, lyžování vám nepomůže na 100% vybudovat velké svaly, je to ale skvělý způsob, jak si je udržet v dobré kondici. Tak to na kvalitních lyžích a v dobré dámské zimní bundě vyzkoušejte

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články