8.2 C
Brno
Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůFinanceAnglická riviera - sluneční rozkvetlá oáza v deštivé krajině

Anglická riviera – sluneční rozkvetlá oáza v deštivé krajině

Devon a Cornwall, 2 hrabství soutěžící o „MISS UK“. Které je tedy krásnější?

Nejprve jsem si řekla, že v aktuální situaci asi nikdo nemá chuť číst články o nějakých hezkých místech, ale možná je tomu právě naopak.

Těch negativních a smutných zpráv je aktuálně kolem nás tolik, že přečíst si něco z jiného soudku a trochu si zasnít, nebo se vrátit ve vzpomínkách někam, kde je krásné, by mohlo být tou správnou volbou. Tak, máte-li chuť, pojďte se spolu se mnou podívat na Anglickou riviéru.

Devon a Cornwall jsou 2 hrabství soutěžící o „MISS UK“. Které je tedy krásnější?

O Cornwale jsem už psala, je opravdu kouzelný, ale Devon určitě nestojí v koutě. Takže tato soutěž, by asi neměla vítěze.

Krajina se šťavnatými zelenými loukami, s pasoucími se kravičkami, útesy s rozeklanými skalami tyčící se nad zpěněným mořem, pirátské zátoky s bílým pískem, majestátní sídla v objetí rozkvetlých parků, města a městečka, kde to vypadá. kořist.

V oblasti jižního Devonu, v zátoce Torbay leží oblast, zvaná Anglická riviéra. Je to velmi oblíbené letovisko Britů, jelikož díky Golfskému proudu se toto území vyznačuje mimořádně příjemným mírným podnebím, subtropickou vegetací a větším počtem slunečných dnů, než je tomu v ostatních částech UK

My jsme tu byli v květnu, když kvetly rododendrony, azálky, kamélie s leccos jiného. Bylo sice svěže, ale opravdu krásně.

Tak pojďme na to, jde se poznávat jižní Devon

Administrativním centrem oblasti je Exeter, malé, starobylé univerzitní město, současně i moderní metropole Devonu. Kromě jiných zde studovala i JK Rowlingová a mnohá z míst v knihách o Harrym Potterovi,i byste našli právě zde.

Dějiny sahají až do dob římské říše.

Obrázek blogu
Nejznámější dominantou je anglikánská Katedrála, zasvěcená sv. Petrovi. Současná budova byla dokončena kolem roku 1400 a její zvláštností je mimo jiné nejdelší nepřerušovaný klenutý strop v Anglii. Je to původně normanská stavba, později přeměněná na excelentní dílo gotiky.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články