16.5 C
Brno
Neděle, 26 května, 2024
DomůRady a NávodySuchá pokožka kdekoliv na těle může mít snadné řešení

Suchá pokožka kdekoliv na těle může mít snadné řešení

Se suchou pokožkou se čas od času setká každý z nás. Nezáleží na věku ani na pohlaví, dokonce ani na tom, zda je nám 10 nebo 90 let. Suchá pokožka se může vyskytnout v létě, kdy se pohybujeme v klimatizovaných místnostech. Klimatizace vysušuje vzduch a tím i naši pokožku. Výjimkou však není výskyt suché pokožky ani v zimě, kdy ji vysušuje mráz anebo také nedostatek slunečního záření. Popraskaná kůže na rukou může být důsledkem jejich častým namáčením ve vodě anebo častý styk pokožky s chemikáliemi. Jak těmto problémům předcházet a jak se jich zbavit, pokud nás trápí?

Prevence suché pokožky

Pokud jsou vaším hlavním problémem suché ruce, zamyslete se nad tím, co všechno je potřebné, abyste s jejich pomocí denně vykonali. Mytí nádobí, stírání linky, mytí podlahy za doprovodu různých chemických prostředků, ale také obyčejné mytí rukou po toaletě. Ruce denně vystavíte vodě nebo chemikáliím nesčetněkrát. V tomto případě bychom vám doporučili používání rukavic vždy, kdy je to jen trochu možné.

A co se suchými místy na obličeji? Tento problém se často vyskytuje v důsledku nedostatečné hydratace, která může být způsobena nejen používáním špatných krémů, ale také nedostatkem slunečního záření, se kterým se potýkáme především v zimních měsících. Suchá šupinatá pokožka nás v tomto případě trápí ke konci zimy, kdy už tělo spotřebovalo veškeré vitaminy potřebné pro udržení krásné a zdravé pokožky. Jsou to například vitaminy A nebo b-komplex. V tomto případě je vhodné používat bariérový hydratační krém, který pokožku hlavy hydratuje a zároveň ochrání před nepříznivými vlivy počasí.

Bariérový krém Dermaguard

Krém, který dokáže pokožku hydratovat a chránit před nepříznivými vlivy, není parfemovaný a nezanechává na pokožce mastný film – to je bariérový krém Dermaguard, který zastává svou funkci po dobu až 6 hodin. Není to jen krém na suché ruce. Hravě bude zastávat preventivní funkci proti vzniku opruzenin, ochranu před průmyslovými chemikáliemi nebo různými alergeny. Jeho použití je vhodné pro děti od 6 měsíců.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články