4.6 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
DomůFinanceOd ledna se zvýší ceny dálničních známek

Od ledna se zvýší ceny dálničních známek

Motoristé si při ročních a 365denních dálničních známkách připlatí 10 eur.

Od ledna příštího roku se zvýší ceny dálničních známek. Vláda schválila návrh nařízení, které předložilo Ministerstvo dopravy. Nově si motoristé například při ročních a 365denních dálničních známkách připlatí 10 eur. Namísto 50 eur tak budou stát 60 eur.

Čtěte také:

Jak hledat fotolokality

Čtěte také:

Jak se vrátit na Marshallovy ostrovy?

Čtěte také:

Anglická riviera - sluneční rozkvetlá oáza v deštivé krajině

Čtěte také:

Quito – hlavní město Ekvádoru

Čtěte také:

Důmyslná trojnožka je ikonou 20. století

Čtěte také:

Lampy z plastového granulátu nestárnou

V případě dálniční známky s 30denní platností půjde o navýšení o tři eura, stát tedy bude 17 eur. Známka s desetidenní platností podraží o dvě eura na 12 eur.

„Třeba si uvědomit, že cena dálničních známek se naposledy zvyšovala v roce 2011, od té doby mají motoristé k dispozici dohromady 300 kilometrů nových dálnic a rychlostních silnic,“ konstatoval ministr dopravy Andrej Doležal.

Podle resortu dopravy peníze pomohou Národní dálniční společnosti více akcelerovat investice do oprav a údržby rychlostních silnic, dálnic a mostů v její správě. Nařízení vlády předpokládá zvýšení výnosů společnosti jako správce výběru a evidence úhrad dálničních známek z prodeje dálničních známek v roce 2023 a následujících letech.

Výše výnosu z prodeje dálničních známek na úrovni více než 17 milionů eur v letech 2023 až 2026 je předpokládána při nezměněném chování motoristů.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články